خوشبو کننده‌ هایی برای افزایش عمر

خوشبو کننده‌ هایی برای افزایش عمر

سایت تفریحی پورتال ۱ :: لطفا در ادامه خوشبو کننده‌ هایی برای افزایش عمر را ببینید.

بوهای مختلف در کوتاه شدن یا طولانی شدن عمر موثر هستند.

حسن اکبری متخصص آسیب‌شناس و طب سنتی ایرانی در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه بهداشت و درمان  گروه علمی پزشكی باشگاه خبرنگاران جوان با اشاره به اینکه حس بویایی رکن اول اعصاب مغزی و اندام‌های مختلف بدن را بر عهده دارد و استشمام بوهای مختلف طبیعی در کوتاه شدن یا طولانی شدن عمر موثر است،‌ اظهار کرد: اندامک‌هایی بسیار ریز در مقیاس میکروسکوپی که به مواد بودار حساس هستند هنگام دریافت بو دچار تغییرات الکترونیکی و موج‌های الکترونیکی می‌شوند. به طور معمول بوها یا صنعتی‌اند و یا طبیعی هستند.

وی افزود: استشمام بوهای صنعتی و طبیعی تعیین کننده سرنوشت سلامت و طول عمر بدن هستند. اگر سلول‌های مغزی بوهای طبیعی را دریافت کنند باعث سلامت و طول عمر و اگر بوهای صنعتی را دریافت کنند باعث بروز عارضه‌ها و بیماریهای مختلف و کوتاه شدن عمر می‌شود.
 
اکبری تصریح کرد: بوهای طبیعی شامل بوی عطر،‌ عنبر، بوی میوه‌هایی مانند سیب، به،‌ پرتقال،‌ نارنگی‌،‌ انواع گل‌ها مانند مریم،‌ نرگس،‌ محمدی که در راس گل‌های عطری است و گل شب‌بو باعث آرامش سلول‌های مغزی و سایر سلولهای بدن می شوند.

این متخصص آسیب‌شناس و طب سنتی ایرانی تاکید کرد: افرادی که دچار آب ریزش بیش از حد بینی هستند می‌توانند از گلاب با توجه به شدت بیماری خود از ۲ تا ۸ قطره در روز و در هر طرف بینی و یا برای درمان افسردگی با ریختن گلاب هنگام شب و خواب استفاده کنند. بخور گلاب برای درمان افسردگی مفید است. مرسوم است هنگام از دست دادن عزیزی چند قطره گلاب در کف دستان داغ دیدگان برای بهبود افسردگی آنها ریخته شود.

وی افزود: ادکلن،‌ تینر، بوی رنگ،‌ مواد صنعتی‌،‌ بنزین‌ و دخانیات از بوهای صنعتی هستند‌. بوهای صنعتی باعث خشکی مغز و بروز عارضه‌ها و بیماری‌های مختلف به ویژه آلزایمر می‌شود.

اکبری در پایان گفت: بهتر است در شامپو،‌ خوشبو کننده‌ها،‌ کرم‌ها،‌ لوازم بهداشتی و آرایشی ، عطر ‌ادکلن‌ها به جای اسانس های شیمیایی و مصنوعی از اسانس ها و عصاره‌های طبیعی میوه ها و گل‌ها استفاده شود. دمنوش‌ها و عرقیات طبیعی مانند بیدمشک، یاس، گلاب، زعفران ،‌به، سیب،‌ بابونه،‌ بادرنج بویه،‌ اسطو خودوس،‌ نعنا، پونه باعث درمان بسیاری از بیماری‌ها می‌شود.

باید در مصرف مواد بودار طبیعی مانند زعفران توجه شود زیرا مصرف بیش از حد زعفران باعث مسمومیت‌، حالت تهوع، افزایش خونریزی در بانوان و سقط جنین می‌شود.

نی‌نی‌بان جدیدترین و بهترین مطالب خود را در تلگرام و از طریق سه کانال «راهنمای بارداری»، «کودک‌یاری» و «سلامت جنسی» در اختیار شما قرار می‌دهد.

خوشبو کننده‌ هایی برای افزایش عمر

منبع : نی نی بان

لطفا نظر خود را درباره خوشبو کننده‌ هایی برای افزایش عمر با ما در میان بگذارید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

موبایلتو شارژ کن