X

خرید ساعت

خشکی واژن به تنبلی تخمدان ربط دارد؟

خشکی واژن به تنبلی تخمدان ربط دارد؟

سایت تفریحی پورتال ۱ :: لطفا در ادامه خشکی واژن به تنبلی تخمدان ربط دارد؟ را ببینید.

چند ماهی که میل جنسیم خیلی کم شد و در موقع نزدیکی رحمم خیس نمی شه و خشکه که باعث سخت شدن نزدیکی می شود.

سوال مخاطب نی‌نی‌بان: خانم ۲۲ ساله هستم ۳ سال ازدواج کردم. چند ماهی که میل جنسیم خیلی کم شد و در موقع نزدیکی رحمم خیس نمی شه و خشکه که باعث سخت شدن نزدیکی می شود. آیا تخمدانم تنبل شده؟ دلیلش چیه با این مشکل مواجه شدم؟
برای راه افتادن و حفظ تعادل فرصت دارد!

پاسخ دکتر بهرام ایروانی، متخصص بانوان و زایمان:
بهتر است شما با مراجعه به پزشک آزمایشی برای اندازه گیری استروژن خون بدهید که اگر پاسخ آزمایش نرمال بود، پزشک برایتان کرم واژینال برای افزایش رطوبت واژن تجویز خواهد کرد.  می توانید از وازلین، روغن زیتون و روغن بادام استفاده کنید که جزء روان کننده های طبیعی به شمار می روند. ژل لوبریکانت هم از دیگر روان کننده و نرم کننده هایی هستند که می توانید از داروخانه ها تهیه کنید تا خشکی واژن شما برطرف شود.

پاسخ دکتر فاطمه نجار، جراح و متخصص بانوان وزایمان:
مسئله میل جنسی خیلی پیچیده است. بیشترین چیزی که روی این موضوع تأثیر می گذارد استرس و مشغله است. خانم ها به طور معمول میل جنسی شان نسبت به آقایان کمتر است و اگر یک مقدار استرس و مشغله زیاد هم چاشنی زندگی شان بشود مشکل تشدید پیدا می کند. رابطه جنسی در خانم ها بیشتر یک حالت عکس العملی دارد. یعنی نباید انتظار داشته باشید که یک خانم مانند اوایل ازدواج شروع کننده رابطه جنسی باشد. چون پس از یک مدتی خانم ها فقط با تحریک و تحت تأثیر طرف مقابل به تمایلات جنسی واکنش نشان می دهند. در واقع این مرد است که باید شروع کننده این مسئله باشد و بتواند خانم را تحریک بکند. معمولا خانم ها خود به خود تمایلی ندارند. پاسخ خانم ها نسبت به این موضوع عکس العملی است. مردها از طریق تماشا و دیدن کردن تحریک می شوند و خانم ها با شنیدن به این موضوع میل نشان می دهند. یعنی همسر شما باید زمان بگذارد و با حرف های خوشایند و نوازش شما را تحریک کند. این کارها را در زمانی انجام بدهد که شما خیلی خسته نیستید و استرس ندارید چون استرس و خستگی تأثیر منفی دارد و مانع تحریک خانم می شود. اگر با انجام این کار باز هم شرایط بهتر نشد می توانید به روان شناس یا روان پزشک مراجعه کنید.

نی‌نی‌بان جدیدترین و بهترین مطالب خود را در تلگرام و از طریق سه کانال «راهنمای بارداری»، «کودک‌یاری» و «سلامت جنسی» در اختیار شما قرار می‌دهد.

براي عضويت در خبرنامه ني ني بان و اطلاع از بهترين و پربيننده ترين مطالب، کافي است يک بار فرم عضويت ما را از اينجا پر کنيد.

خشکی واژن به تنبلی تخمدان ربط دارد؟

منبع : نی نی بان

لطفا نظر خود را درباره خشکی واژن به تنبلی تخمدان ربط دارد؟ با ما در میان بگذارید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *