خانم ها بیشتر در معرض این بیماری هستند!

خانم ها بیشتر در معرض این بیماری هستند!

سایت تفریحی پورتال ۱ :: لطفا در ادامه خانم ها بیشتر در معرض این بیماری هستند! را ببینید.

مطالعات نشان می دهند که نوسانات هورمونی بانوان، شرایط و وضعیت محیط دهان را تغییر داده و منجر به رشد باکتری‌ها و بروز بیماری‌های لثه می‌شوند.

بر اساس مطالعات، بانوان باید بیشتر از مردان مراقب دندانها و لثه خود باشند. در طول دوره زندگی بانوان از جمله دوران بلوغ، قاعدگی، بارداری و یائسگی تغییرات هورمونی بسیاری در بدن ایجاد می شود. مطالعات نشان می دهند که نوسانات هورمونی بانوان، شرایط و وضعیت محیط دهان را تغییر داده و منجر به رشد باکتریها و بروز بیماریهای لثه میشوند. برای پیشگیری از بیماری های لثه که به هورمون های زنانه وابسته اند، لازم است که هر ۶ ماه یک بار به دندانپزشک مراجعه نمود. این کار به ویژه برای خانمهای باردار و همچنین خانمهای مبتلا به پوکی استخوان حیاتی است. پیروی از یک رژیم غذایی سالم، پرهیز از افراط در مصرف شیرینی جات، رعایت بهداشت دهان و دندان و استفاده منظم و روزانه از مسواک و نخ دندان نیز ضروری است.

تغییرات هورمونی در طی بارداری در اغلب بانوان منجر به بروز مشکلات لثه میشود. بنابراین توصیه می شود، بانوان قبل از اقدام به بارداری از سلامت لثه خود اطمینان حاصل کنند و در صورت وجود مشکل، قبل از شروع بارداری اقدام به درمان آن نمایند. لازم است بدانید که اختلالات جزیی لثه در دوران بارداری نیز قابل درمان هستند و تنها در موارد شدید که جراحی لازم باشد، این اقدام به بعد از زایمان موکول می شود.بیماری های لثه به دلیل تشکیل پلاک ها ی باکتریایی بر روی دندان ها و زیر لثه ها ایجاد می شوند و در صورت عدم درمان منجر به التهاب و آزاد شدن ترکیبات سمی و مخرب شده و سبب سایش و تحلیل دندان ها و استخوان های پایه دندان می گردند.بر اساس مطالعات، بانوان باید بیشتر از مردان مراقب
دندان
ها و لثه خود باشند.
در طول دوره زندگی بانوان از جمله دوران بلوغ، قاعدگی، بارداری و یائسگی تغییرات
هورمونی بسیاری در بدن ایجاد می
شود. مطالعات نشان میدهند که نوسانات
هورمونی بانوان، شرایط و وضعیت محیط دهان را تغییر داده و منجر به رشد باکتری
ها و بروز بیماریهای لثه میشوند.برای پیشگیری از
بیماری
های لثه که به هورمون
های زنانه وابسته
اند، لازم است که هر ۶
ماه یک بار به دندانپزشک مراجعه نمود. این کار به ویژه برای خانم
های باردار و همچنین خانمهای مبتلا به پوکی استخوان حیاتی است. پیروی از یک
رژیم غذایی سالم، پرهیز از افراط در مصرف شیرینی‌جات، رعایت بهداشت دهان و دندان و
استفاده منظم و روزانه از مسواک و نخ دندان نیز ضروری است.تغییرات هورمونی در طی بارداری در اغلب بانوان منجر به بروز مشکلات لثه می‌شود.
بنابراین توصیه می شود، بانوان قبل از اقدام به بارداری از سلامت لثه خود اطمینان
حاصل کنند و در صورت وجود مشکل، قبل از شروع بارداری اقدام به درمان آن نمایند.
لازم است بدانید که اختلالات جزیی لثه در دوران بارداری نیز قابل درمان هستند و
تنها در موارد شدید که جراحی لازم باشد، این اقدام به بعد از زایمان موکول می‌شود.
بیماری های لثه به دلیل تشکیل پلاک‌های باکتریایی بر روی دندان‌ها و زیر لثه‌ها
ایجاد می‌شوند و در صورت عدم درمان منجر به التهاب و آزاد شدن ترکیبات سمی و مخرب
شده و سبب سایش و تحلیل دندان‌ها و استخوان‌های پایه دندان می‌گردند
.

بر اساس مطالعات، بانوان باید بیشتر از مردان مراقب دندانها و لثه خود باشند. در طول دوره زندگی بانوان از جمله دوران بلوغ، قاعدگی، بارداری و یائسگی تغییرات هورمونی بسیاری در بدن ایجاد میشود. مطالعات نشان میدهند که نوسانات هورمونی بانوان، شرایط و وضعیت محیط دهان را تغییر داده و منجر به رشد باکتریها و بروز بیماریهای لثه میشوند.برای پیشگیری از بیماریهای لثه که به هورمون‌های زنانه وابستهاند، لازم است که هر ۶ ماه یک بار به دندانپزشک مراجعه نمود. این کار به ویژه برای خانمهای باردار و همچنین خانمهای مبتلا به پوکی استخوان حیاتی است. پیروی از یک رژیم غذایی سالم، پرهیز از افراط در مصرف شیرینی‌جات، رعایت بهداشت دهان و دندان و استفاده منظم و روزانه از مسواک و نخ دندان نیز ضروری است.
تغییرات هورمونی در طی بارداری در اغلب بانوان منجر به بروز مشکلات لثه می‌شود. بنابراین توصیه می شود، بانوان قبل از اقدام به بارداری از سلامت لثه خود اطمینان حاصل کنند و در صورت وجود مشکل، قبل از شروع بارداری اقدام به درمان آن نمایند. لازم است بدانید که اختلالات جزیی لثه در دوران بارداری نیز قابل درمان هستند و تنها در موارد شدید که جراحی لازم باشد، این اقدام به بعد از زایمان موکول می‌شود. بیماری‌های لثه به دلیل تشکیل پلاک‌های باکتریایی بر روی دندان‌ها و زیر لثه‌ها ایجاد می‌شوند و در صورت عدم درمان منجر به التهاب و آزاد شدن ترکیبات سمی و مخرب شده و سبب سایش و تحلیل دندان‌ها و استخوان‌های پایه دندان می‌گردند.

نی‌نی‌بان جدیدترین و بهترین مطالب خود را در تلگرام و از طریق سه کانال «راهنمای بارداری»، «کودک‌یاری» و «سلامت جنسی» در اختیار شما قرار می‌دهد.

خانم ها بیشتر در معرض این بیماری هستند!

منبع : نی نی بان

لطفا نظر خود را درباره خانم ها بیشتر در معرض این بیماری هستند! با ما در میان بگذارید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

موبایلتو شارژ کن