جشن میلاد پیامبر(ص) همزمان با افتتاح مرکز اسلامی در مسکو برگزار شد

جشن میلاد پیامبر(ص) همزمان با افتتاح مرکز اسلامی در مسکو برگزار شد

سایت تفریحی پورتال ۱ :: لطفا در ادامه جشن میلاد پیامبر(ص) همزمان با افتتاح مرکز اسلامی در مسکو برگزار شد را ببینید.

به گزارش خبرآنلاین به نقل از روابط عمومی سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی، همزمان با افتتاح مرکز اسلامی مسکو، جشن میلاد النبی(ص) روز گذشته، چهارم دی‌ماه با حضور حجت‌الاسلام والمسلمین محسن قمی، معاون بین‌الملل دفتر مقام معظم رهبری و ابوذر ابراهیمی‌ترکمان، رییس سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی برگزار شد.

در این مراسم که به همت نمایندگی دفتر مقام معظم رهبری در روسیه و همکاری رایزنی فرهنگی ایران برگزار شد، ابراهیمی ترکمان، ریشه افراطی‌گری و خشونت و دگرستیزی و دگرهراسی در قسمت و جهان امروز را عدم درک و شناخت واقعیت دانست.

رییس سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی با تأکید بر ضرورت شناخت ملت‌ها، ادیان و مذاهب مختلف از یکدیگر، تأسیس مرکز اسلامی مسکو را گامی مهم در راستای ارتباط، گفت‌وگو و همکاری میان مذاهب و ادیان مختلف در فدراسیون روسیه عنوان کرد.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی با اشاره به تلاش‌های حجت‌الاسلام والمسلمین اکبر جدی، نماینده دفتر مقام معظم رهبری در روسیه برای تأسیس و راه‌اندازی این مرکز اسلامی ابراز امیدواری کرد تا با مشارکت و همکاری مؤمنان، دینداران، فرهیختگان و اصحاب اندیشه روسیه، این مرکز بتواند به وظیفه خود در تقویت ایمان به خدا و ارتقای معارف اسلامی و گسترش زندگی مسالمت‌آمیز میان پیروان ادیان و مذاهب مختلف به صورت مطلوب عمل کند.

گفت‌وگوی ادیان؛ راهی عقلایی

حجت‌الاسلام والمسلمین قمی با اشاره به ارزش‌های مشترک بشری، خواست همه ملت‌ها را زندگی مسالمت‌آمیز همراه با عدالت، معنویت و اخلاق دانست. معاون ارتباطات بین‌الملل دفتر مقام معظم رهبری، استفاده استکبار جهانی از زور و اسلحه برای گسترش و جهانی کردن آنچه ارزش‌های خود می‌دانند را روشی باطل و غیر منطقی عنوان کرد.

وی در ادامه سخنان خود بیان کرد: جریان‌های افراطی همچون داعش نیز به خود حق می‌دهند که برای گسترش و جهانی‌سازی ارزش‌های خود، از زور و اسلحه ولو به قیمت کشتار مردم بی گناه استفاده کنند.

حجت‌الاسلام والمسلمین قمی در ادامه، با اشاره به فطرت‌های بشری، اخلاق و معنویت و دردهای مشترک بشری به عنوان سه زبان مشترک تمام پیروان ادیان ابراهیمی، راه گفت‌وگوی ادیان و مذاهب با یکدیگر برای درک و شناخت متقابل را راهی عقلانی و منطقی اسم برد.

معاون بین‌الملل دفتر مقام معظم رهبری با اشاره به مسیر منطقی و عقلانی ملت ایران در بیان ارزش‌ها و دفاع از آرمان‌ها و ارزش‌های خود، حمایت از ملل مظلوم به ویژه مردم فلسطین را روشی عقلانی و منطقی برای گسترش عدالت در جهان دانست.

وی همچنین ضمن تشریح وظایف و مأموریت مرکز اسلامی مسکو، این مرکز را کانونی برای تبادل آراء و اندیشه میان اندیشمندان، فرهیختگان، علما و دینداران از ادیان و مذاهب مختلف عنوان کرد.

مهدی سنایی، سفیر جمهوری اسلامی ایران در روسیه از دیگر سخنرانان این مراسم بود که با اشاره به گسترش روزافزون روابط و همکاری‌های سیاسی، اقتصادی و امنیتی میان دو کشور، تأسیس این مرکز را برای تحول و گسترش روابط فرهنگی ایران و روسیه را ضروری و حائز اهمیت دانست.

در ادامه این مراسم، گروه تواشیح «میعاد» که از سوی سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی به روسیه اعزام شده‌اند در مدح رسول اکرم(ص) به اجرای همخوانی پرداختند و مورد توجه و استقبال شرکت‌کنندگان قرار گرفت.

در بخش پایانی این مراسم که با حضور شخصیت‌های برجسته فرهنگی، علمی و دینی روسیه در ساختمان جدید التأسیس مرکز اسلامی مسکو همراه بود،حجت‌الاسلام والمسلمین موصلی، نماینده حضرت آیت‌الله سیستانی در فدراسیون روسیه، نماینده شورای مفتیان و نماینده کلیسای ارتدکس به ایراد سخنرانی پرداختند.

/۶۲۶۲

نوشته شده توسط : kotoleha در موضوع : فرهنگ و هنر

با فالو کردن ما در پیچ اینستاگرام و دیگر شبکه های مجازی، از جوایز و قرعه کشی های ما که فقط از طریق شبکه های اجتماعی اعلام میشود مطلع شوید.

http://www.khabaronline.ir/detail/492697

=============================================

مطالب مشابه

جشن میلاد پیامبر(ص) همزمان با افتتاح مرکز اسلامی در مسکو برگزار شد

لطفا نظر خود را درباره جشن میلاد پیامبر(ص) همزمان با افتتاح مرکز اسلامی در مسکو برگزار شد با ما در میان بگذارید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

موبایلتو شارژ کن