X

خرید ساعت

جزییات فروش اقساطی مسکن اعلام شد + وام مسکن

جزییات فروش اقساطی مسکن اعلام شد + وام مسکن

سایت تفریحی پورتال ۱ :: لطفا در ادامه جزییات فروش اقساطی مسکن اعلام شد + وام مسکن را ببینید.

وام مسکن ، جزییات فروش اقساطی مسکن اعلام شد + وام مسکن : نائب رئیس کانون سراسری انبوه‌سازان مسکن و ساختمان کشور گفت:‌ فروش اقساطی مسکن طرح انبوه‌سازان برای خروج رکود در بازار مسکن بود که در طی چند روز آینده با تفاهم بانک مسکن اجرایی خواهد شد.

وام مسکن ، جزییات فروش اقساطی مسکن اعلام شد + وام مسکن : نائب رئیس کانون سراسری انبوه‌سازان مسکن و ساختمان کشور گفت:‌ فروش اقساطی مسکن طرح انبوه‌سازان برای خروج رکود در بازار مسکن بود که در طی چند روز آینده با تفاهم بانک مسکن اجرایی خواهد شد.
وام مسکن فروش اقساطی مسکن

حسن محتشم در گفتگو با  صدا و سیما گفت:‌ سال گذشته کانون سراسری انبوه‌سازان کشور مواردی را برای خروج مسکن از رکود با عنوان بسته پیشنهادی تقدیم رئیس جمهور کرد که در پی دستور معاون اول رئیس جمهور جلسات متعددی در باره بررسی پیشنهادات انبوه سازان تشکیل شد که یکی از موارد آن فروش اقساطی یا لیزینگ مسکن بود.
 
وی افزود: در بحث فروش اقساطی مسکن ،‌انبوه‌سازان واحدهای ساخته‌ شده خود را با توافق خریدار بصورت اقساطی واگذار می کنند که لازمه آن تضمینی است که بواسطه بانک صورت می گیرد تا کل اقساط به موقع تسویه و سند ملک به اسم کوچک فروشنده زده شود.
 
محتشم با بیان اینکه بانک سند را در اختیار دارد و پولی دریافت نمی‌کند گفت: انبوه ‌ساز پول را پرداخت می‌کند و انتظار دارد که این موضوع بصورت شفاف بررسی شود و بانک کارمزد بابت خدماتی که ارائه می‌کند دریافت کند.
 
وی درباره نرخ پیشنهادی سود ازجانب انبوه‌سازان گفت: این سود ۲ درصد بیش از تورم است به اضافه اینکه بانک مسکن ۴درصد بابت تضمین کارمزد دریافت می‌کند.
 
وی با بیان اینکه بانک مسکن تا مبلغ ۱۰۰ میلیون تومان تضمین می کند تصریح کرد: بانک مسکن اخیراً اعلام آمادگی مبنی بر ۱۰۰میلیون تومان تعهد پرداخت این اقساط را کرده است اما هنوز به مرحله، اجرا در نیامده است.
 
محتشم افزود: اگر فروش اقساطی از جانب انبوه‌سازان صورت گیرد رونق در بازار بوجود می‌آید.
 
وی تصریح کرد:‌ انبوه‌سازان آمادگی واگذاری واحدهای مسکونی با اقساط بلند مدت ۱۰ تا ۱۵ ساله ندارند و این می‌تواند با مدت کمتر و در شرایط زمانی کوتاه با توافق خریدار و فروشنده صورت گیرد تا مجدد وارد چرخه تولید شود.
 
وی درباره اینکه این طرح به چه واحدهایی تعلق می‌گیرد گفت: برای شهرهای متوسط و کوچک ۲۰۰ میلیون تومان برای شهرهای بزرگ مثل تهران حداقل تا ۴۰۰ میلیون تومان است که می‌تواند برای واحدهای کوچک با متقاضیان مسکونی که در همین نرخ باقی ماند کمک شود.
 
پیشنهاد ویژه برای اقساط فروش مسکن
 
وی ادامه داد: دولت از صندوق توسعه ملی برای رونق بخشهای مختلف اقتصادی برداشت کرده است و در صورت امکان برای بخش مسکن با برداشت ۲۰۰ میلیون دلار از صندوق توسعه ملی ،‌ سرمایه اولیه برای این بخش در نظر بگیرد.
 
وی افزود: دولت این پول را در اختیار بانک مسکن یا در اختیار شرکتی با این سرمایه اولیه قرار دهد تا با این سرمایه و کمک انبوه‌سازان به جذب سپرده‌ در بخش مسکن اقدام شود؛ تا این ارقام وارد چرخه ارائه تسهیلات به بخش ساخت وساز و هم اینکه بخشی از این پول با عنوان وام در اختیار خریدار و متقاضی قرار دهد تا نسبت به واحدهای آماده شده اقدام کنند.
 
وی تصریح کرد:‌ باید این کار در یک دوره کوتاه مدت شرایطی را بوجود آورد تا مجدداً پول به چرخه تولید باز گردد.
 
وی درباره متراژ واحدهای بزرگتر نیز گفت: بانکهای خصوصی در گذشته تا ۷۰درصد قیمت ملک را وام می‌دادند و تا ۲ میلیون تومان در ماه قسط می‌گرفتند.
 
محتشم افزود: در ۱۰ سال گذشته بسیاری از افراد اقدام به خرید ملک کردند. این تجربه موفقی بود که اکنون اجرایی نمی‌شود.
 
وی گفت:‌ فروش اقساطی مسکن در بخش‌های پیش‌فروش و واحدهای ساخته شده است.

جزییات فروش اقساطی مسکن اعلام شد + وام مسکن

منبع : ایران مطالب

لطفا نظر خود را درباره جزییات فروش اقساطی مسکن اعلام شد + وام مسکن با ما در میان بگذارید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *