تورم ۱۳.۷ درصدی آذرماه

تورم ۱۳.۷ درصدی آذرماه

سایت تفریحی پورتال ۱ :: لطفا در ادامه تورم ۱۳.۷ درصدی آذرماه را ببینید.

واضح آرشیو وب فارسی:همشهری: – تازه ترین آمارهای رسمی بانک مرکزی حکایت از کاهش نرخ تورم به ۱۳.۷ درصد در آذرماه امسال و افزایش قیمت دلار در۸ماه ابتدای امسال نسبت به مدت مشابه پارسال به میزان ۵.۶درصد دارد.
به گزارش همشهری، تنها چند روز پس از رونمایی از تورم ۱۲٫۶درصدی آذرماه توسط مرکز آمار ایران، بانک مرکزی نرخ تورم در این ماه را ۱۳٫۷درصد برآورد و اعلام کرد. براساس اعلام بانک یادشده نرخ تورم نقطه به نقطه در آذرماه یک رقمی شده و به ۹٫۴درصد رسیده است.بانک مرکزی نرخ تورم آبان ماه امسال را ۱۴٫۳درصد و تورم نقطه به نقطه را در این ماه ۱۰٫۱درصد اعلام کرده بود.
خبر دیگر اینکه میانگین قیمت فروش هر دلار آمریکا در بازار آزاد تهران طی آبان ماه امسال نسبت به آبان سال گذشته ۸٫۷درصد رشد و هر یورو نیز ۵٫۹درصد افت کرده است. براساس برآوردهای بانک مرکزی در ۸ ماه نخست امسال نسبت به مدت مشابه پارسال متوسط قیمت فروش هر دلار آمریکا ۵٫۶درصد بیشتر و متوسط فروش هر یورو نیز ۱۱٫۹درصد کمتر شده است.
شاخص های ماهانه اقتصادی ایران که از سوی بانک مرکزی منتشر می شود البته با یک علامت سؤال مواجه است که با گذشت یک سال از آغاز اجرای طرح چکاوک در شبکه بانکی گذشته، بانک مرکزی هیچ آماری در رابطه با میزان چک های برگشتی اعلام نکرده است. این در حالی است که دبیر کل بانک مرکزی و معاون اقتصادی این بانک پیش تر قول داده بودند تا … [ تماشا متن کامل خبر در همشهری آنلاین ]
تورم ۱۳.۷ درصدی آذرماه

یکشنبه ، ۶دی۱۳۹۴

[تماشا متن کامل خبر]

تورم ۱۳.۷ درصدی آذرماه

منبع : سایت واضح

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

موبایلتو شارژ کن