تنگی نقس در بارداری، طبیعی است یا نه؟

تنگی نقس در بارداری، طبیعی است یا نه؟

سایت تفریحی پورتال ۱ :: لطفا در ادامه تنگی نقس در بارداری، طبیعی است یا نه؟ را ببینید.

چند وقتی است که گاهی دچار تنگی نفس می شوم طوری که که احساس خفگی تو قسمت قفسه سینه دارم.

سوال مخاطب نی‌نی‌بان: هشت هفته است که باردارم طبق آزمایشات روتین پزشکم گفتن که قندم لب مرز وگفتن هیچ مواد قندی استفاده نکنم با توجه به این که تمایل من بیشتر به سمت ترشيجات و شوری هست و با وجود این قندم رو به بالا است، از چه رژیم غذایی تبعیت کنم؟ چند وقتی است که گاهی دچار تنگی نفس می شوم  طوری که که احساس خفگی تو قسمت قفسه سینه دارم آیا مشکلم حاده است؟
تنگی نقس در بارداری، طبیعس است یا نه؟

پاسخ از دکتر فریبا الماسی، متخصص بانوان و زایمان، فلوشیپ لاپاراسکوپی، استاد دانشگاه: 

دوست عزیز به سوال دوم شما اول پاسخ می هم. تنگی نفس مختصر و تعداد تنفس ها به تا حدودی افزایش پیدا کند مشکلی نیست چرا که این یک امر فیزیولوژیک است. با این حال چون شما به عنوان یک پزشک نمی توانید تشخیص دهید که این تنگی نفس در بارداری طبیعی است یا نه توصیه می کنم برای اطمینان بیشتر به پزشک مراجعه کنید تا این موضوع بررسی شود. با این حال در طی دوران بارداری بروز این حالت تاحدودی طبیعی است. اما شما میزان افزایش خونتان را اعلام نکرده اید. اما اگر این میزان بالا باشد توصیه می شود برای این که تحت کنترل قرار گرفته شود در بیمارستان بستری شوید. همچنین باید بررسی شود که نسبت به شرایط و میزان قند خونتان نیاز به تزریق انسولین است یا نه!. در مورد برنامه غذایی ام چون شرح حال دقیقی از شما ندارم نمی توانم در مورد برنامه غذایی کمک تان کنم اما توصیه اکید من به شما این است که با یک متخصص تغذیه به صورت حضوری مشورت داشته باشید. 


نی‌نی‌بان جدیدترین و بهترین مطالب خود را در تلگرام و از طریق سه کانال «راهنمای بارداری»، «کودک‌یاری» و «سلامت جنسی» در اختیار شما قرار می‌دهد. 

براي عضويت در خبرنامه ني ني بان و اطلاع از بهترين و پربيننده ترين مطالب، کافي است يک بار فرم عضويت ما را از اينجا پر کنيد.

تنگی نقس در بارداری، طبیعی است یا نه؟

منبع : نی نی بان

لطفا نظر خود را درباره تنگی نقس در بارداری، طبیعی است یا نه؟ با ما در میان بگذارید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

موبایلتو شارژ کن