تاکید بر خودشناسی مهمترین اصل در قرآن است/ تمجید از دفاع «نویورث» از قرآن

تاکید بر خودشناسی مهمترین اصل در قرآن است/ تمجید از دفاع «نویورث» از قرآن

سایت تفریحی پورتال ۱ :: لطفا در ادامه تاکید بر خودشناسی مهمترین اصل در قرآن است/ تمجید از دفاع «نویورث» از قرآن را ببینید.

واضح آرشیو وب فارسی:ایکنا: گروه حوزه های علمیه: پرفسور لگنهاوزن با تمجید از دفاع مستشرق آلمانی از متن ادبی قرآن تاکید کرد: یکی از مهمترین محورهای قرآن تاکید بر اصل خودشناسی است.
به گزارش خبرگزاری بین المللی قرآن(ایکنا) پرفسور محمد لگنهاوزن، استاد موسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی(ره) دیشب ۲ دی ماه در نشستی علمی «نقش قرآن در تشکیل امت» با تاکید بر کتاب آنگلیکا نویورث که در سالن کنفرانس دفتر تبلیغات اسلامی برگزار شد گفت: یکی از ویژگی هایی که خانم نویورث در این کتاب به آن پرداخته است بعد ادبیاتی و بلاغی قرآن کریم است.
وی ادامه داد: این کتاب حاصل ۱۴ رساله است به همین دلیل تفاوت هایی با یک کتاب منسجمی که از ابتدا تا انتها با مقدمه و چینش مناسب باشد نیست وهمچنین نویسنده در فضایی بحث می کند که مستشرقان زیست فکری و فرهنگی دارند زیرا نویسنده سال ها در این فضا تحقیق کرده است.
لگنهاوزن با بیان اینکه مستشرقان شبهات جدی در نقد قرآن وارد کرده اند که البته پاسخ مناسب از سوی محققان مسلمان ارایه شده است تصریح کرد: خانم نویورث از اصالت قرآن کریم و محتوای آن دفاع بسیار جالبی دارد البته وی با مشاهده ادبی به این مقوله پرداخته است و اگرچه با صراحت به دفاع از قرآن نمی پردازد ولی سؤالات جدی مطرح می کند که نشان می دهد وی معتقد به بی نظیر بودن آهنگ، متن و محتوای قرآن و ادبیات خاص … [ تماشا متن کامل خبر در خبرگزاری قرآنی ایران ]

پنجشنبه ، ۳دی۱۳۹۴

[تماشا متن کامل خبر]

تاکید بر خودشناسی مهمترین اصل در قرآن است/ تمجید از دفاع «نویورث» از قرآن

منبع : سایت واضح

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

موبایلتو شارژ کن