X

خرید ساعت

تاری دید در دوران بارداری خطرناک است؟

تاری دید در دوران بارداری خطرناک است؟

سایت تفریحی پورتال ۱ :: لطفا در ادامه تاری دید در دوران بارداری خطرناک است؟ را ببینید.

زنی که باردار است تقریبا هر روز با یک یا چند تغییر و تحول استراتژیک مواجه است و تاری دید نیز یکی از همین موارد است که در بسیاری از بانوان باردار روی می دهد.

در دوران بارداری و به واسطه تغییرات فیزیولوژیکی چشمگیری که در اندام‌های مختلف بدن روی می‌دهد، زن باردار اینگونه احساس می‌کند که سلامتش در معرض خطر قرار گرفته حال آنکه بخش زیادی از این تغییرات درونی پس از زایمان یا اندکی پس از آن از بین می‌رود. تاری دید چشم یا مشاهده غیرواضح دنیای اطراف از جمله اتفاقات رایجی است که نگرانی بانوان باردار را در طول این دوره به همراه دارد.

تاری دید در دوران بارداری دقیقا چه نوع عارضه ای است؟
زنی که باردار است تقریبا هر روز با یک یا چند تغییر و تحول استراتژیک مواجه است و تاری دید نیز یکی از همین موارد است که در بسیاری از بانوان باردار روی می دهد. متخصصان عوامل زیادی را در این زمینه موثر می دانند. بسیاری از بانوان باردار از این نکته شکایت دارند که در مواقعی که به طور ناگهانی از جا برخاسته و قدم برمی دارند، تاری موقتی در بینایی شان احساس می کنند. اتفاقی که در این لحظه روی می دهد این است که به دلیل سریع بودن این حرکات، برای لحظاتی خون کافی به مغز نمی‌رسد و به همین دلیل تاری دید پدیدار می‌شود. در این مواقع احساس سرگیجه نیز اتفاقی شایع است.

اما این تمام داستان نیست. در بسیاری از موارد تاری دید متاثر از پف کردن صورت است که تاثیر منفی بر بینایی و قدرت چشم‌ها می‌گذارد. خوشبختانه این عامل هم موقتی بوده و پس از زایمان از بین می‌رود.

با این حال در مواردی هم مشاهده شده که تاری دید ناشی از عارضه پیچیده پره اکلمپسی یا همان مشاهده پروتیین در ادرار همراه با افزایش فشار خون است. در این وضعیت شبکیه چشم دچار تورم شده و درنتیجه تاری دید شکل می‌گیرد.

همچنین ابتلا به دیابت دوران بارداری هم می‌تواند در بروز تاری دید تاثیرگذار باشد.
در کل توصیه می‌شود که اگر تاری دید فرآیندی پایدار باشد در اولین فرصت به پزشک متخصص بانوان و زایمان مراجعه شود. همچنین بانوان باردار همواره باید فشار خون خود را کنترل کنند.

نی‌نی‌بان جدیدترین و بهترین مطالب خود را در تلگرام و از طریق سه کانال «راهنمای بارداری»، «کودک‌یاری» و «سلامت جنسی» در اختیار شما قرار می‌دهد.

تاری دید در دوران بارداری خطرناک است؟

منبع : نی نی بان

لطفا نظر خود را درباره تاری دید در دوران بارداری خطرناک است؟ با ما در میان بگذارید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *