تاریخچه شخصیت بابا نوئل کریسمس

تاریخچه شخصیت بابا نوئل کریسمس

سایت تفریحی پورتال ۱ :: لطفا در ادامه تاریخچه شخصیت بابا نوئل کریسمس را ببینید.

تاریخچه شخصیت بابا نوئل کریسمس

شخصیت بامزه کریسمس که هدیه می دهد بابا نوئل اشاره به اسم یکی از کشیشان مسیحی به اسم سن نیکولاس دارد بابا نوئل که در قرن چهارم میلادی می‌زیست واز اهالی بیزانس و قسمت آناتولی در ترکیه فعلی بوده‌است.

 

تاریخچه شخصیت بابا نوئل کریسمس

کریسمس , بابا نوئل , عکس بابانوئل

 

تاریخچه شخصیا بابا نوئل

 

بابا نوئل یک شخصیت تاریخی و داستانی در فرهنگ عامیانه کشورهای غربی و مسیحی است. اسم بابا نوئل با جشن کریسمس آمیخته شده‌است. بابا نوئل عمدتاً یک پیرمرد چاق با ریش سفید بلند و لباس قرمز است که در روز کریسمس یا شب قبل از آن هدیه‌هایی را برای بچه‌ها می‌آورد.

 

پس از مهاجرت هلندی‌ها به آمریکای شمالی اسم سنت نیکلا به سانتا کلاوز “SANTA CLAUS” تغییر یافت. بابانوئل که در زبان فارسی به کار برده می‌شود، برگرفته از اصطلاح فرانسویپابا نوئل Papa Noël و یا Père Noël (پدر نوئل) است. در بیشتر کشورهای دنیا اسم انگلیسی – آمریکایی آن سانتا کلاوز Santa Claus استفاده می‌شود. سن نیکولاس، بابا کریسمس و کریس کرینگل دیگر نامهای آن است.

 

ریشه تاریخی بابا نوئل

 

بابا نوئل اشاره به اسم یکی از کشیشان مسیحی به اسم سن نیکولاس دارد که در قرن چهارم میلادی می‌زیست و از اهالی بیزانس و قسمت آناتولی در ترکیه فعلی بوده‌است. وی به خاطر کمک و دادن هدیه به فقرا شهرت داشت. جسد سنت نیکلا (نیکلاس) اکنون در کشور ترکیه در قسمت Demre (سواحل دریایی مدیترانه) مدفون است و به علت مومیایی شدن طبیعی (به علت سرما) هنوز قسمتهایی از آن سالم مانده‌است. دانشمندان در سال ۲۰۰۳ موفق به باز سازی صورت وی از روی استخوانها شدند و با کمال تعجب دریافتند که بابا نوئل واقعی رنگین پوست (پوستی به رنگ قهو ای روشن) بوده‌است.

 

 کریسمس , بابا نوئل , عکس بابانوئل

 

تاریخچه شخصیت بابا نوئل کریسمس

اعتقادات مسیحیان درباره بابا نوئل

 

مسیحیان اروپایی، آمریکایی، برخی مسیحیان ارمنی و قسمتی از مسیحیان فارسی زبان، در شب کریسمس خود و کودکانشان را برای آمدن «بابا نوئل» آماده می‌نمایند. برخی از اعتقادات ایشان درباره بابا نوئل به شرح زیر است(البته پر واضح است که این باورها مختص کودکان مسیحی می‌باشد):

 

کودکان جوراب های خود را بر میخهایی در بالای تخت خوابشان می‌آویزند (این نیز از کارهای «نیکلاس» قدیس برداشت شده که جورابهای بچه‌ها را پر از هدایایش می‌کرد) اعتقاد بر این است که بابا نوئل از «شومینه» وارد خانه می‌شودخانه بابا نوئل و کارخانه اسباب بازی سازی اش در قطب شمال قرار دارد بابا نوئل با نوعی سورتمه که چندین گوزن شمالی آن را می‌کشند به شهرهای مختلف می‌رود. سورتمه‌ای که قادر به پرواز است.

 

تاریخچه شخصیت بابا نوئل کریسمس

 

بابا نوئل می‌داند که کدام بچه در طول سال خوب بوده و کدام بد؟ چون او با خداوند ارتباط دارد. و او فقط به بچه‌های خوب هدیه می‌دهد.بابا نوئل و «مامان نوئل» در کارخانه‌شان در قطب شمال با همکاری کوتوله‌های پریزاد (Elf) هدایا را تولید می‌کنند.

 

 

تاریخچه شخصیت بابا نوئل کریسمس

لطفا نظر خود را درباره تاریخچه شخصیت بابا نوئل کریسمس با ما در میان بگذارید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

موبایلتو شارژ کن