X

خرید ساعت

تاثیر تماس پوستی نوزاد با مادر

تاثیر تماس پوستی نوزاد با مادر

سایت تفریحی پورتال ۱ :: لطفا در ادامه تاثیر تماس پوستی نوزاد با مادر را ببینید.

نوزادانی که در مدت زمان بستری بودن در بیمارستان تماس پوستی طولانی مدت با مادران خود دارند از شانس بیشتری برای زنده ماندن برخوردار هستند.

پزشکان آمریکایی تاکید کردند نوزادانی که در مدت زمان بستری بودن در بیمارستان تماس پوستی طولانی مدت با مادران خود دارند از شانس بیشتری برای زنده ماندن برخوردار هستند.

کارشناسان اظهار داشتند: تحلیل انجام شده روی ۱۲۴ مطالعه از سراسر جهان بر نقش و ضرورت تماس پوستی نوزادان نارس با مادر (مراقبت آغوشی) تاکید دارد.

مفهوم مراقبت آغوشی به دهه ۱۹۷۰ برمی‌گردد؛ زمانیکه پزشک کلمبیایی شیوه جایگزینی را برای دستگاه انکوباتور معرفی کرد که در برخی مناطق جهان دسترسی به آن وجود نداشت، به همین دلیل مادر با گذاشتن نوزاد خود روی قفسه سینه با او تماس پوستی برقرار می‌کرد.

از آن زمان به بعد نتایج مطالعات انجام شده بر این نکته تاکید داشت که مراقبت آغوشی نه تنها دمای بدن نوزاد را تنظیم می‌کند بلکه دیگر علائم حیاتی اوهمچون ضربان قلب را تقویت کرده و در تغذیه بهتر با شیر مادر نقش موثری بازی می‌کند.

همچنین نتیجه بازنگری جدید روی مطالعات گذشته نشان می‌دهد برای نوزادان نارس مراقبت آغوشی خطر سپسیس (نوعی عفونت جدی خونی) را کاهش داده و شانس زنده ماندن نوزاد را افزایش می‌دهد.

به گزارش هلث‌دی نیوز، در مطالعات انجام شده آمده است در نوزادانی که در کنار روش مراقبت آغوشی، مراقبت‌های پزشکی استاندارد را دریافت کرده‌اند نسبت به نوزادانی که تنها تحت روش درمانی پزشکی بوده‌اند میزان مرگ و میر ۳۶ درصد کمتر بوده‌ است.

تاثیر تماس پوستی نوزاد با مادر

منبع : نی نی بان

لطفا نظر خود را درباره تاثیر تماس پوستی نوزاد با مادر با ما در میان بگذارید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *