بگو سیب!

بگو سیب!

سایت تفریحی پورتال ۱ :: لطفا در ادامه بگو سیب! را ببینید.

نی‌نی‌بان در مجموعه مطالبی با عنوان «معرفی کتاب»، کتاب‌های مناسب کودکان را در رده‌های سنی مختلف به پدر و مادرها معرفی می‌کند تا آنها بتوانند بهترین انتخاب را برای فرزندانشان داشته باشند.

بگو سیب
نویسنده: سامانتا هیل
تصویرگر: لورن چایلد
مترجم: مهتاب یعقوبی
تعداد صفحه: ۲۴
قیمت: ۲۵۰۰ تومان
ناشر:‏‫‏‫ کتاب نیلی
مناسب برای کودک‬‬‬
بگو سیب

درباره کتاب
تحلیل‌گر سایت «کتابک» درباره این کتاب نوشته است: لولا خواهر کوچولوی بامزه چارلی است. قرار است یک روز عکاس به مدرسه برود تا از آنها عکس بگیرد. مادر به لولا می‌گوید اگر تمیز و مرتب باشد عکسش فوق‌العاده خواهد شد. ولی چارلی باور ندارد که رعایت تمیزی برای لولا کار آسانی باشد. در ضمن خندیدن او خیلی بامزه است چون هنگام گرفتن عکس می‌گوید سیب!
روز موعود او قشنگ‌ترین دامن، بهترین کفش و دوست‌داشتنی‌ترین گل سر را می‌پوشد تا قشنگترین عکس را بگیرد. او تمام سعی خود را می‌کند تا آن روز تمیز بماند، ولی آیا او می‌تواند حداقل یک روز سر قولش بماند؟  با وجود تلاشی که می‌کند، شیر توت فرنگی روی لباسش می‌ریزد، دست و صورتش رنگی می‌شود. ولی هنگام عکس گرفتن فراموش نمی‌کند بگوید سیب! چه عکس‌هایی!؟ و لولا ناراحت است چون نتوانسته سر قولش بماند. چارلی فکری به سرش می‌زند و با کمک عکس‌های قدیمی و قیچی کردن و بریدن و چسباندن، عکس جدیدی درست می‌کند که بهتر است شما هم به آن عکس نگاهی بیندازید.
کتاب با اشاره به شیطنت‌ها و بازیگوشی‌های کودکان و همچنین بیان روابط دوستانه بین خواهر و برادر و کمک به هم در قالب طنز برای آنان بسیار سرگرم‌کننده و آموزنده است و کودکان با همزادپنداری دیگر خود را تنها نمی‌بینند. کتاب برای والدین و در برخورد با کودک شیطان خود نیز مفید است.
 
گزیده‌ای از کتاب
توی حیاط مدرسه، لولا دوستش لوتا را می‌بیند و می‌گوید:
«امروز که می‌آمدم مدرسه ، توی هیچ کدام از
چاله‌های آب شالاپ شلوپ نکردم.»
لوتا می گوید: «من هم همین‌طور.»
لولا می‌گوید: «فکر کنم من توی عکس از همه تمیزتر باشم.»
لوتا می گوید: «خوب،ممکن است.»

نی‌نی‌بان در مجموعه مطالبی با عنوان «معرفی کتاب»، کتاب‌های مناسب کودکان را در رده‌های سنی مختلف به پدر و مادرها معرفی می‌کند تا آنها بتوانند بهترین انتخاب را برای فرزندانشان داشته باشند.
اگر شما هم این کتاب را تهیه کرده‌اید، نظر خود را درباره آن در بخش «نظرات» با دیگر والدین به اشتراک بگذارید.

بگو سیب!

منبع : نی نی بان

لطفا نظر خود را درباره بگو سیب! با ما در میان بگذارید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

موبایلتو شارژ کن