بهترین پایتخت‌های جهان برای گردشگری

بهترین پایتخت‌های جهان برای گردشگری

شیکاگو

سفر به پایتخت‌یک کشور ممکن است مقداری هزینه بیشتری را برای شما داشته باشد اما اگر عاشق سفر باشید مطمئناً این مقاله برای شما مهیج است.

زندگی کردن، فقط به معنای اقامت در‌یک مکان نیست. همان طوری که «جرج برنارد» می گوید: « زندگی مانند‌یک کتاب است و کسی که مسافرت نمی کند، فقط در کتابش‌یک صفحه وجود دارد ». جوانان امروزی ظاهراً بر طبق همین گفته زندگی می کنند. اگر زمان و پول کافی داشته باشید، می توانید به راحتی اطلاعاتی را در مورد مکان مورد علاقه‌ی خود به دست آورده و سفر خود را آغاز کنید.

در گذشته، مردم تمایل داشتند که تمام سال های زندگیشان را در وطن خود بمانند و پس از بازنشستگی، به شهرها و کشورهای دیدنی سفر کنند. ولی امروزه، تمایل به زندگی در کشورهای بیگانه افزایش پیدا کرده است. در این جا می خواهیم ۲۵ شهرستان و پایتخت بزرگ را برای عاشقان سفر معرفی کنیم.

۲۵. هلسینکی:

هلسینکی

بزرگترین شهرستان و پایتخت فنلاند هست. آب و هوا در آن جا بسیار عالی و مطبوع است. فرصت های کاری فراوانی در این شهرستان وجود دارد. «هلسینکی»، برای جوانان مانند‌یک بهشت است، مخصوصاً اگر به زبان های اروپایی آشنا باشند. این شهرستان مرکز مهم سیاسی، مالی، آموزشی و فرهنگی فنلاند هست. همچنین دارای مکان هایی است که می توانید از آن جا، تمام شهرستان را نظاره کنید.

۲۴. زوریخ:

زوریخ

« زوریخ »‌یکی از ثروتمندترین شهرها در اروپا است. اگر محدودیت مالی دارید، زندگی در این شهرستان ممکن است برایتان سخت باشد. هوای مطبوع و دلنشین این شهرستان سوئیسی، آن را به‌یکی از بهترین شهرهای دنیا تبدیل کرده است. این شهرستان همیشه در رتبه بندی شهرهای ممتاز، در رده های بالا قرار داشته و جوانان با اطمینان خاطر می توانند در آن زندگی کنند.

۲۳. پراگ:

پراگ

شهری دارای مرکزیت اقتصادی و سیاسی در قلب اروپا است. «پراگ»، پایتخت جمهوری چک و دارای ده ها موزه‌ی اصلی و سالن تئاتر، گالری هنری، سینما و دیگر نمایشگاه های تاریخی است. شانس در امان ماندن از خرابی و جنگ در قرن بیستم، باعث شد که این شهرستان‌یکی از مقاصد بزرگ گردشگری دنیا باشد. «پراگ» در رده پنجم شهرهای پر بازدید؛ پس از «لندن»، «پاریس»، «استانبول» و «رم» هست.

۲۲. ونکوور:

25 شهرستان و پایتخت جذاب و دیدنی برای جوانان

شهری که هرگز در رده‌ی بدی قرار نداشته و‌یکی از بهترین شهرها جهت زندگی در روی زمین در دهه‌ی گذشته بوده است. این شهرستان می تواند مورد توجه جوانان برای زندگی کردن باشد. این شهرستان از تنوع فرهنگی متنوعی از اروپا، آسیا و اسپانیا برخوردار است. جوانان جهت تجربه‌ی فرهنگ های مختلف، نیاز به گذراندن زمان زیادی در این شهرستان دارند. با این حال، «ونکوور» جهت زندگی، شهرستان نسبتا گرانی است. پس اگر تصمیم دارید که به این شهرستان مهاجرت کنید، خودتان را مهیا و آماده کنید.

۲۱. ادینبرگ:

ادینبرگ

این شهرستان پایتخت کشور اسکاتلند است و به عنوان «آتن شمال» شناخته می شود. «ادینبرگ» دارای مدارس، دانشکده ها و دانشگاه هایی بسیار ممتاز و برجسته است. پس اگر شما تصمیم دارید که تحصیلات خود را در خارج از کشور ادامه بدهید، ادینبرگ مطمئنا مکان خوبی خواهد بود. این شهرستان هر ساله در ماه آگوست، میزبان بزرگترین فستیوال هنری در جهان است. همچنین فستیوال های دیگری سالانه در این شهرستان برگزار می شوند. این شهرستان دارای تاریخ ادبیاتی غنی است و در طول سال شاهد فعالیت های ادبی زیادی در آن خواهیم بود. پس جوانانی که قصد نویسنده شدن دارند، باید به این شهرستان مهاجرت کنند. شهری که از طرف‌یونسکو در سال ۲۰۰۴، مقام اول ادبیات را کسب کرد.

۲۰. رم:

رم

معمولا به اسم شهرستان ابدی از آن‌یاد می شود. شهری که پایتخت ایتالیا است و از لحاظ فرهنگی و همچنین داشتن بناهای تاریخی فراوان، غنی ترین شهرستان در دنیا به شمار می آید.‌یکی از پر بازدیدترین شهرها در دنیا بوده و اولین و اصلی ترین مرکز دوره‌ی رنسانس ایتالیا محسوب می شود. «رم» منزلگاه‌یادواره های تاریخی مانند موزه ها و سالن آمفی تئاتر واتیکان است. این شهرستان به واسطه‌ی وجود تعداد زیادی مکان تاریخی و آثار هنری مبهم و رمز آلود، مورد توجه جوانان نسل جدید که به دنبال گذشته و هنر هستند، قرار می گیرد.

۱۹. کیپ توون:

کیپ توون

«کیپ توون»‌یکی از منحصر به فردترین شهرستان های آفریقایی در این لیست و‌یکی از امن ترین آن ها است. برای اکثر جوانان شهری ایده ال هست. تمایز جغرافیایی در این شهرستان بسیار جالب است، به گونه ای که پس از طی کردن مسیری در قله های کوه های مختلف، با ساحلی زیبا رو به رو می شوید. جمعیت این شهرستان زیاد نبوده و شهری بسیار خوش آب و هوا است.

۱۸. ژنو:

ژنو

دومین شهرستان سوئیس در این لیست هست. معمولا از «ژنو» به عنوان شهرستان صلح در دنیا اسم می برند. این شهرستان در دوران های مختلف درگیر جنگ نبوده و اکثر سازمان های صلح طلب مانند: سازمان ملل و صلیب سرخ، در آن فعالیت دارند. این شهرستان‌یکی از گران ترین شهرهای دنیاست. با این حال، شما در این شهرستان می توانید از‌یک زندگی استاندارد و در حد عالی برخوردار شوید. جوانانی که جویای فعالیت در سازمان های بشر دوستانه و غیر دولتی هستند، می توانند در سطوح بین المللی در این شهرستان فعالیت کنند.

۱۷. سیاتل:

سیاتل

این شهرستان در ایالات متحده و در ایالت واشنگتن قرار گرفته است. «سیاتل» شهرستان بندری اصلی و‌یک دروازه‌ی ورودی تجاری برای آسیا است. این شهرستان به اسم شهرستان ” زمرد سبز ” نیز شناخته می شود. همچنین به دلیل قرار گرفتن سه کارخانه‌ی معروف تولید قهوه در «سیاتل»، این شهرستان توسط هواداران قهوه شناخته شده است. اقتصاد این شهرستان به نظر آرام و متعادل هست و جوانان طبق توانایی ها و مهارت هایشان می توانند از فرصت کاری مناسب در آن برخوردار باشند. در این شهرستان مکان های مختلفی از جمله: گالری های هنری، موزه ها، پارک های طبیعی و مراکز اجتماعی برای بازدید کنندگان وجود دارد.

۱۶. بارسلونا:

بارسلونا

یکی از اصلی ترین مراکز اقتصادی و فرهنگی واقع در جنوب غربی اروپا هست و خانه‌ی «ساگاردا فامیلیا» – نماد بین المللی این شهرستان. است. همچنین مکان های تاریخی و فرهنگی قدیمی بسیاری در این شهرستان وجود دارد. از سال ۲۰۱۱ به عنوان شهرستان هوشمند شناخته می شود و برای جوانانی که می خواهند نامشان در عرصه‌ی تکنولوژی مطرح شود، شهرستان مناسبی است.

۱۵. اسلو:

اسلو

«اسلو» شهریست که به اسم ” مرکز علم دریانوردی” شناخته می شود. در این شهرستان می توان با شرکت های بزرگ کشتی رانی، کارگزاران و فعالان این عرصه آشنا شد. همچنین به دلیل فرصت های کاری فراوانی که در این شهرستان وجود دارد، مکان بسیار مناسبی برای جوانانی است که به دنبال درآمد های کلان می باشند.

۱۴. سالوادور:

سالوادور

مرکز و بندرگاه برجسته‌ی تجاری ملی در برزیل است. این شهرستان، تنها شهرستان آمریکای جنوبی است که در این لیست قرار دارد. «سالوادور» به خاطر آشپزی منحصر به فرد، موسیقی و معماریش در بین مردم بسیار معروف است. برای افرادی که بخواهند با برزیل آشنا شوند، بهترین گزینه‌ی سفر است. براساس نظرسنجی روزنامه‌ی «گاردین» در سال ۲۰۰۷، «پورتو بارا» سومین ساحل زیبای دنیاست و در «سالوادور» قرار دارد. تعدادی ساحل زیبای دیگر نیز در این شهرستان ساحلی وجود دارد.

۱۳. ملبورن:

ملبورن

به عنوان “شهرستان باغ ها” شناخته می شود و پایتخت فرهنگی استرالیا است. در سال ۲۰۰۸، به دلیل حضور دانشگاه های ممتاز، «ملبورن» به عنوان چهارمین شهرستان برتر دنیا برگزیده شد. این شهرستان برای جوانانی که به دنبال تحصیلات عالیه هستند، مقصد خوبی است. «ملبورن» مرکز اصلی انجام کارهای هنری است. این شهرستان دارای نهادهای فرهنگی‌ی برجسته است و برای جوانانی که عاشق کارهای هنری هستند، شهرستان مناسبی است. شهری با تنوع قومیتی مختلف و که نسبت به شهرهای دیگر استرالیا، برای زندگی به هزینه‌ی کمتری نیاز دارد.

۱۲. ویینا:

ویینا

پایتخت کشور اتریش بوده و به اسم شهرستان موسیقی و رؤیا شناخته می شود. این شهرستان به دلیل داشتن تاریخ، فرهنگی غنی و شرایط اقتصادی عالی، قابل سکونت ترین شهرستان در دنیاست. «ویینا» مقصد اکثر سمینارها وکنفرانس های بین المللی است و در دهه های گذشته، به عنوان شهری نو و مدرن، در لیست برترین شهرهای دنیا قرار داشته است.

۱۱. فرانکفورت:

فرانکفورت

این شهرستان به عنوان دومین شهرستان بزرگ آلمان، مرکز مالی و حمل و نقل اروپا محسوب می شود. این شهرستان ممکن است محیطی با آرامش خیال و به دور از سر و صدا برای جوانان نداشته باشد، ولی برای کسانی که به دنبال مکانی شلوغ و پرهیاهو هستند، گزینه‌ی خوبی است. این شهرستان همیشه سبکی با کیفیت از زندگی را به نمایش می گذارد و طبق بررسی های آماری، در طول سالیان گذشته، مردم در این شهرستان به طور منظم، دارای‌یک زندگی با کیفیت بوده اند.

۱۰. سئول:

سئول

« سئول » پایتخت کره جنوبی است. جمعیتی ۱۰ میلیونی دارد و به دلیل داشتن ثبات اقتصادی، برای سرمایه گذاری مکان بسیار مناسبی است. این شهرستان توسط‌یونسکو از لحاظ طراحی در سال ،۲۰۱۰، برگزیده شد و پایتخت طراحی دنیا اسم گرفت. فرودگاه «اینچئون سئول» به عنوان‌یکی از بهترین فرودگاه های دنیا، به مدت ۹ سال در رتبه بالایی قرار داشت. سرانه‌ی درآمد این شهرستان بالغ بر ۴۰۰۰۰ دلار هست و مکان مناسبی برای انجام فعالیت های اقتصادی است.

۹. توکیو:

توکیو

«توکیو» پایتخت ژاپن و‌یکی از اصلی ترین مراکز اقتصادی در دنیاست. این شهرستان پرجمعیت ترین پایتخت دنیا هست و مطمئنا محل خوب و مناسبی برای گذراندن دوران بازنشستگی نخواهد بود. در حقیقت «توکیو» مکانی است که کل جوانی ساکنین آن، در راه تولید سپری می شود.

«توکیو» شهری مناسب و زیبا برای سفر هست.

۸. لس آنجلس:

لس انجلس

«لس انجلس» شهری دارای ۸۰۰ بنگاه نوبنیاد تجاری است و در ایالت کالیفرنیا واقع شده است. این شهرستان مطمئنا مکان مناسبی برای افرادی که به دنبال کار در بنگاه های اقتصادی نوپا هستند، هست. «لس انجلس» از لحاظ اقتصادی، سومین کلان شهرستان دنیا و شهری جهانی محسوب می گردد. لقب آن «شهرستان فرشته ها» هست و مکانی است که از آن به عنوان موتور محرکه در تجارت، بازرگانی بین المللی، تکنولوژی و آموزش‌یاد می شود. «لس انجلس» شهری است که شما می توانید علایق خود را در آن جا بیابید و صاحب اسم باشید.

۷. لندن:

لندن

لندن به عنوان پایتخت بریتانیای کبیر شناخته می شود، ولی در واقع پایتخت فرهنگی دنیاست. این شهرستان همیشه به عنوان مرکزی جهت کارهای هنری، آموزش، اجرای قانون و ابداعات شناخته شده است. شهرستان «لندن» دارای ۴۳ دانشگاه بزرگ هست. مردم از سراسر دنیا در این شهرستان جمع شده اند و شما می توانید در آن با فرهنگ های مختلف آشنا شوید.

۶. شیکاگو:

شیکاگو

شهری با بادهای فراوان که دارای ۵۰۰ پارک تفریحی سرسبز است .اسم دیگر این شهرستان «شهرستان دوم» هست. «شیکاگو» مرکزی مهم از لحاظ تجاری، اعتباری، صنعتی، ارتباطات رادیویی و تکنولوژی است. بنابراین جوانان جویای کار، فرصت های شغلی فراوانی را در آن جا خواهند داشت. این شهرستان همچنین از لحاظ فرهنگی غنی هست. «شیکاگو» در طول سالیان دراز سعی داشته است تا هنر را در بالاترین جایگاه خود قرار بدهد. این شهرستان دارای مشاهیر زیادی در زمینه‌ی موسیقی، فیلم و سینما هست.

۵. پاریس:

پاریس

یکی از مقاصد رویایی جوانان، پایتخت فرانسه «پاریس» است. تقریبا هر جوانی دوست دارد تا به این شهرستان سفر کند. این شهرستان با داشتن نویسندگان، نقاشان، طراحان مد و معمارانی چیره دست، در قرن بیستم مانند الماسی می درخشیده است. «پاریس» وطن اصلی «کوایی برنلی» است. موزه ای بسیار زیبا در این شهرستان قرار دارد. این موزه توسط «جین نوول» طراحی شده است و‌یکی از جالب ترین موزه های دنیا از لحاظ معماری به شمار می آید.

۴. دالاس:

دالاس

«دالاس» با جمعیتی در حدود ۱۲ میلیون نفر،‌یادآور گاوچرانی ها و سوارکاری در تگزاس است. شهرستان رویایی «دالاس» به دلیل داشتن ۵۰۰ شرکت تجاری در ایالات متحده، در رتبه‌ی سوم قرار دارد. اگر چه درآمد اصلی این شهرستان از طریق مزرعه داری است، ولی از لحاظ اقتصادی و صنعتی در حال پیشرفت و توسعه هست.

۳. نیویورک:

نیویورک

نیویورک دارای فرصت های کاری زیادی برای جوانان است. همچنین دارای امکانات آموزشی عالی است و جوانان را با استفاده از شیوه های آموزشی مناسب، هدایت و تربیت می کند. این شهرستان،‌یکی از سه مرکز اصلی تصمیم گیری و مدیریت اقتصادی در جهان هست و به اسم “شهری که اصلا نمی خوابد” معروف است.

«نیویورک» شهری دایما بیدار است و به همین خاطر قابلیت ها و فرصت های زیادی در این شهرستان وجود دارد. این شهرستان از تنوع فرهنگی مختلفی برخوردار است و مردم آن به ۸۰۰ زبان مختلف صحبت می کنند.

۲. برلین:

برلین

پایتخت آلمان است و نقش مهمی در تاریخ جهان دارد. این شهرستان همیشه تحت تفکرات جوانان اداره شده است و دارای نویسندگان، دانشمندان، مخترعین و فلاسفه‌ی بزرگی هست. این شهرستان سبک زندگی ایده الی برای جوانان دارد و در آن فرصت های فراوانی در زمینه‌ی موسیقی، فیلم، تبلیغات، مهندسی، تجارت و … وجود دارد.

۱. تورنتو:

1

شهرستان «تورنتو» از شهرهای کانادا محسوب می شود و در‌یکی از کنفرانس های سال ۲۰۱۴، به عنوان “شهری برای جوانان” برگزیده شده است. این شهرستان دارای فرهنگ های مختلف، بسیار معتبر و فرصت های شغلی فراوانی هست. این شهرستان جای مناسبی جهت ایجاد شرکت های نوپا است. براساس برخی از مطالعات انجام شده، تعداد ۶۰۰ شرکت نوپا در این شهرستان وجود دارد که از این میان؛ تعدادی به سطوح جهانی دست‌یافته اند. در این شهرستان، فرصت های زیادی برای جوانان جهت ارتقا و افزایش مهارت های کاری شان وجود دارد.

The post بهترین پایتخت‌های جهان برای گردشگری appeared first on آلامتو.

بهترین پایتخت‌های جهان برای گردشگری

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *