X

خرید ساعت

برطرف کردن مشکلات روده ای در نوزاد

برطرف کردن مشکلات روده ای در نوزاد

پورتال تفریحی پورتال ۱ :: لطفا در ادامه برطرف کردن مشکلات روده ای در نوزاد را ببینید.

Home-Remedies-For-Constipation-In-Infants

در این مطالب بهترین و مناسبترین روش ها برای رفع یبوست را در نوزادان پیدا کرده ایم اگر می خواهید شیر خشک را جایگزین شیرمادر کنید بهتر هست آماده بروز مشکلات موقت روده ای در فرزندتان باشید برای این امر سعی کنید از مایعات و خوراکی های بسیاررقیق برای شیرخوار بالای ۶ماه استفاده کنید

نادر شریف‌زاده، متخصص بیماری‌های گوارشی  گفت: نوزادانی که از شیر مادر تغذیه می‌کنند، ممکن هست یک بار به ازای هر نوبت شیر دفع داشته باشند که دفع آن‌ها به مراتب راحت‌تر از نوزادانی هست که با شیرخشک تغذیه می‌شوند.

وی تأکید کرد: شیر مادر در مقایسه با شیر خشک، عملکرد دستگاه گوارش را بهبود بخشیده و می‌تواند احتمال بروز یبوست را در بدن کودکان تا چهار برابر کاهش دهد.

شریف‌زاده افزود: در واقع تبدیل شیر مادر به شیر خشک، می‌تواند عادات روده‌ای نوزادان را به ویژه در چند هفته اول تغییر دادن داده و از این طریق موجبات بروز یبوست را فراهم کند.

وی با بیان اینکه بسیاری از والدین از مشکل روده‌ای و بروز یبوست در کودکان‌شان اطلاع کافی ندارند، یادآور شد: برخی از کودکان در زمان اجابت مزاج به اندازه‌ای به خود فشار می‌آورند که صورت‌شان قرمز می‌شود که والدین در این وضعیت باید پیگیر مشکل کودک باشند.

شریف‌زاده خاطرنشان کرد: اگر یبوست در کودکان با مشکل دیگری همراه نباشد، با کمی توجه و مراقبت می‌توان بیماری را در مدت زمان نه چندان طولانی برطرف کرد.

باشگاه خبرنگاران جوان

برطرف کردن مشکلات روده ای در نوزاد

منبع : پورتال دکتر سلام

لطفا نظر خود را درباره برطرف کردن مشکلات روده ای در نوزاد با ما در میان بگذارید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *