با این صدای زنگوله گربه پیشی چه شنگوله!

با این صدای زنگوله گربه پیشی چه شنگوله!

سایت تفریحی پورتال ۱ :: لطفا در ادامه با این صدای زنگوله گربه پیشی چه شنگوله! را ببینید.

با این صدای زنگوله گربه پیشی چه شنگوله
نویسنده: مرتضی خسرونژاد
تصویرگر: اکبر نیکان پور
تعداد صفحه: ۲۴
قیمت: ۱۶۵۰ تومان
ناشر:‏‫‏‫ به نشر
مناسب برای کودک‬‬‬

درباره کتاب
تحلیل‌گر سایت «کتابک» درباره این کتاب نوشته است: بچه گربه‌ای شیطان هر زمان که جوجه‌ها گرم بازی هستند با تغییر دادن صدایش آنها را می‌ترساند تا بازی آنها را به هم بزند. جوجه‌ها که از این وضع خیلی ناراحت هستند در صدد چاره‌جویی بر می‌آیند و پس از مشورت تصمیم می‌گیرند زنگوله‌ای را به گردن بچه گربه بیاوزیند تا با صدای زنگوله از آمدن بچه گربه با خبر شوند.
اما چه کسی زنگوله را به گردن بچه گربه می‌ببند؟ جوجه خروس این کار را به دوش می‌گیرد اما برنمی‌گردد. دوستانش نگران می‌شوند. جوجه کلاغ داوطلب می‌شود تا برود و ببیند چه بلایی بر سر دوستش آمده است اما او هم برنمی‌گردد و پس از آن جوجه اردک و سرانجام جوجه مرغ به دنبال دوستانش می‌رود….
نگران نباشید قصه به خوبی و خوشی پایان می‌گیرد. زیرا قصه وارد جهان کودکان پیش دبستانی‌ها می‌شود نه جهان برخی از آدم بزرگ‌ها یا دنیای صید و صیادی.
مجموعه قصه بازی شادی مجموعه ۱۰ قصه است که به جز «میای با من دوست بشی سوار اتوبوس بشی» و «قند بخوری چاق میشی شغال توی باغ میشی» از قصه و ترانه و متل‌های عامیانه ایرانی بازآفرینی شده‌اند. ویژگی این آثار کهن مانند بازی با واژگان و آواها، زبان آهنگین و بازی گسترش پیدا کرده است و با سبک‌های نوین داستان نویسی امروز آمیخته است. در این بازآفرینی‌ها نویسنده حضور دارد و مخاطبان کوچک خود را هر از چندی از وجود خود آگاه می‌کند. به این ترتیب کودک از غرق شدن در دنیای قصه رها می‌شود و به خوانش آگاهانه‌تر کشانده می‌شوند. این مجموعه را پنج تصویرگر همراهی می‌کنند. تصویر در برخی از داستان‌ها مکمل متن هستند و گاه فراتر از متن می‌رود و به نظر می‌رسد برخی به دنیای کودکان نزدیک‌تراند.
این مجموعه ظرفیت اجرا به صورت نمایش خلاق را دارد و نیز می‌شود هنگام کتابخوانی یا قصه‌گویی این مجموعه کودکان را به طور دسته‌جمعی به خواندن و تکرار ترانه‌ها و جمله‌های آهنگین واداشت و آنها را به گونه‌ای فعال در خواندن شرکت داد.
چه بسا کودکانی که اصل قصه‌های کهن را شنیده باشند بتوانند دریافت‌های بیشتری از این قصه‌هایی جدید داشته باشند و مقایسه تطبیقی آنها را به یاری آموزگار انجام دهند و به سوی نقد و بررسی راهنمایی شوند.

نی‌نی‌بان در مجموعه مطالبی با عنوان «معرفی کتاب»، کتاب‌های مناسب کودکان را در رده‌های سنی مختلف به پدر و مادرها معرفی می‌کند تا آنها بتوانند بهترین انتخاب را برای فرزندانشان داشته باشند.
اگر شما هم این کتاب را تهیه کرده‌اید، نظر خود را درباره آن در بخش «نظرات» با دیگر والدین به اشتراک بگذارید.

با این صدای زنگوله گربه پیشی چه شنگوله!

منبع : نی نی بان

لطفا نظر خود را درباره با این صدای زنگوله گربه پیشی چه شنگوله! با ما در میان بگذارید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

موبایلتو شارژ کن