باورهایی درباره زایمان سزارین

باورهایی درباره زایمان سزارین

سایت تفریحی پورتال ۱ :: لطفا در ادامه باورهایی درباره زایمان سزارین را ببینید.

در حال حاضر تحقیقات نشان میدهد زایمان طبیعی هیچ تاثیری بر بی اختیاری بعدی ندارد.

نی نی بان، گروه ترجمه:این نوشته از راهنمای زایمان طبیعی یا سزارین به برخی باورهای غلط درباره زایمان سزارین اشاره شده است. به دلیل افزایش میزان زایمان سزارین و کاهش دسترسی به زایمان واژینال مطالعات بسیار زیادی درباره مضرات زایمان سزارین و طبیعی انجام شد و این دو روش در موارد زیادی مورد مقایسه قرار گرفت. نتیجه تمام این تحقیقات نشان داد در مواردی که دلیل قانع کننده ای برای سزارین وجود دارد، زایمان واژینال امن ترین راه برای تولد نوزاد و سلامت مادر محسوب میشود. در اینجا برخی باورهای اشتباه درباره زایمان سزارین مورد اشاره قرار میگیرد.

باور اول: اگر دوقلو باردار باشید حتما باید سزارین انجام دهید

اگر اولین نوزاد در وضعیتی که سرش بالا قرار داشته باشد، به دنیا بیاید، این حالت برای زایمان طبیعی مناسب و ایمن نیست. اما در حدود دو سوم از دوقلوها نوزاد اول سرش رو به پایین است و چرخیده و این کار را راحت می کند. داده های بسیاری وجود دارد که میگوید اگر وضعیت سر نوزاد اول رو به پایین باشد زایمان واژینال به مراتب سالمتر و ایمن تر از زایمان سزارین است. 

باورهایی درباره زایمان سزارین

باور دوم: زایمان سزارین نسبت به زایمان طبیعی درد کمتری دارد

رئیس گروه بانوان و زایمان در بالتیمور میگوید برای توصیف تفاوت این دو نوع زایمان میتوان گفت درد زایمان مربوط به همان لحظه بوده و دردناک است. اما زایمان سزارین در اصل دردی است که بعدا اتفاق می افتد و ناراحتی هایی که بعد از عمل بروز میکند معمولا پیچیده است چون این جراحی نوعی جراحی بزرگ شکم محسوب میشود.

باور سوم: با انجام سزارین از بی اختیاری مدفوع و ادرار جلوگیری میشود

در حال حاضر تحقیقات نشان میدهد زایمان طبیعی هیچ تاثیری بر بی اختیاری بعدی ندارد. در حالی که سزارین غیرضروری خطرات بیشتری را شامل میشود. زنانی که میخواهند از این عارضه جلوگیری کنند بهتر است در گامهای بعدی بعد از زایمان به حفظ وزن سالم، اجتناب از مصرف سیگار، اجتناب از هورمون درمانی روی آورده ضمن اینکه برنامه دقیقی برای تمرین عضلات کف لگن و کگل انجام دهند.

 

باور چهارم: افزایش میزان سزارین پزشک به معنی این است که شما هم باید سزارین کنید

تعداد سزارینی که یک پزشک انجام میدهد نمیتواند تصویر روشنی به شما بدهد و شما باید تعداد مراجعان این پزشک را هم در نظر بگیرید. بسیاری از پزشکانی که نرخ زایمان سزارین بالایی دارند، در اصل افرادی هستند که بارداری های پرخطر و چندقلویی را بیشتر انجام میدهند. 

باور پنجم:  بهبود بعد از زایمان در روش سزارین با طبیعی تفاوتی ندارد

واقعیت: در حالی که میانگین بهبود در زایمان طبیعی یک یا دو هفته است بهبود بعد از سزارین به طور معمول دست کم ۶ هفته طول میکشد. پروتکل درمانی معمولا برای سزارین در روز اول بریدن شکم است و بعد از آن مسکن های قوی به مادر داده میشود تا هم درد را به حداقل برساند و هم خطر لخته شدن خون کم شود. ضمن آنکه بعد از مرخص شدن در خانه مادری که تازه زایمان کرده اجازه ندارد برای دو هفته اول هیچ چیزی سنگین تر از نوزادش را بلند کند و به طور کلی باید حرکاتش آهسته باشد. اما به طور کلی چه زایمان سزارین باشد و چه طبیعی دست کم تا ۶ هفته نباید رابطه جنسی انجام گیرد. 

باورهایی درباره زایمان سزارین

منبع : نی نی بان

لطفا نظر خود را درباره باورهایی درباره زایمان سزارین با ما در میان بگذارید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

موبایلتو شارژ کن