ایا کمبود خواب به کلیه آسیب می رساند؟

ایا کمبود خواب به کلیه آسیب می رساند؟

سایت تفریحی پورتال ۱ :: لطفا در ادامه ایا کمبود خواب به کلیه آسیب می رساند؟ را ببینید.

sleep

خیلی خوبست که همیشه این مورد را بخاطر بسپارید که خوب نخوابیدن باعث می شود که بدن دچار بیماری شود  و علاوه بر بیماریهای مختلف دیگر تحقیقات جدید ارتباط بیخوابی و بیماری کلیه را تایید کرده است اکنون ببینیم  کمبود خواب  و بیماری کلیه چه ارتباطی با هم ندارد

یک مطالعه جدید نشان داده که خواب ناکافی میتواند حداقل در بانوان موجب بروز بعضی بیماری های کلیوی شود. محققان بیمارستان Boston’s Brigham and Women در یک تحقیق میزان خواب هزار زن را بررسی کرده و متوجه شدند که خواب کم میتواند منجر به کاهش عملکرد کلیه شود.

این بررسی نشان داد که در زنانی که شب کمتر از ۵ ساعت میخوابند ریسک کاهش کارکرد کلیه ۶۵ درصد بیشتر از آنهایی است که استراحت شبانه آنها ۸-۷ ساعت است.

محققان میگویند متاسفانه مزان متوسط خواب ما در بیست سال گذشته دائما در حال کاهش است. بطور مثال میزان متوسط خواب مردم امریکا از شبی ۸ ساعت به شش و نیم ساعت در سال های اخیر کاهش یافته است. مطالعات قبلی ارتباط بین کاهش میزان خواب و بروز بیماری های قلبی را نشان داده است.

محققان میگونید خواب کم میتواند موجب افزایش بروز ریسک دیابت و بالا بودن فشار خون در انسان میشود و هر دو این عوامل میتوانند به کارکرد کلیه آسیب برسانند. همچنین مشخص شده که عملکرد کلیه در ساعات شب و روز با هم متفاوت است.

 

 

ایا کمبود خواب به کلیه آسیب می رساند؟

منبع : سایت دکتر سلام

لطفا نظر خود را درباره ایا کمبود خواب به کلیه آسیب می رساند؟ با ما در میان بگذارید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

موبایلتو شارژ کن