اولین حرکت جنین، وقتی دلتان غنج می زند

اولین حرکت جنین، وقتی دلتان غنج می زند

سایت تفریحی پورتال یک :: لطفا در ادامه اولین حرکت جنین، وقتی دلتان غنج می زند را ببینید.

یک نقطه عطف هیجان انگیز در دوران بارداری زمانی است که اولین حرکات جنین داخل رحم را احساس می کنید. این حرکات نشان می دهند کودک زنده و در حال بزرگ شدن است.اگر حرکات نوزادتان کاهش یابد و یا متوقف شود، می تواند یک مشکل پزشکی را نشان دهد.

بنابراین به الگوی حرکات جنین خود توجه کنید و اگر تغییر وجود داشته باشد به پزشک اطلاع دهید.

 

اولین حرکت جنین در شکم مادر ؛ چه زمان احساس می کنید بچه تکان می خورد ؟

ممکن است حدود ۱۸ هفتگی دوران بارداری متوجه حرکات نوزاد شوید . اگر این اولین تجربه بارداری است، ممکن است تا حدود ۲۰ هفته اتفاق نیفتد با این حال، در دوران بارداری دوم، ۱۶ هفتگی ممکن است متوجه علائم شوید.

 

حرکت بچه چه احساسی دارد ؟

نوع حرکتی که احساس می کنید به آنچه کودک انجام می دهد و مرحله رشد و نمو آن ها بستگی خواهد داشت. که در هر نوزاد متفاوت است و برخی از آن ها فعال تر از بقیه هستند.اولین احساسی که می کنید ممکن است یک حس ( دل پیچه )، تکان نوش جان کردن ، چرخش و یا ضربه کوچک باشد. با پیشرفت بارداری، حرکات به طور معمول واضح تر و مرتب می شوند.

وقتی نوزادتان بزرگ تر و قوی می شود، و پوست بیشتر کشیده می شود، به راحتی ضربات را احساس خواهید کرد در پایان دوران بارداری، با ضربه زدن ممکن است دنده ها آسیب ببیند.

 

اغلب چه موقع متوجه حرکت جنین می شوید ؟

زمانی که به راحتی حرکات نوزادتان را احساس می کنید ( حدود ۲۰ تا ۲۴ هفتگی )است اغلب متوجه آن ها خواهید شد. با این حال، ممکن است همیشه حرکات نوزادتان را احساس نکنید، به خصوص اگر سرتان شلوغ باشد و توجه نکنید.

کودکان در زمان های خاصی از روز بیشتر حرکت می کنند – ممکن است در هنگام خواب فعال تر باشند و در حالی که بیدار هستید بخوابند. معمولا جنین ۲۰ تا ۴۰ دقیقه در یک زمان ( گاهی تا ۹۰ دقیقه ) می خوابند و وقتی می خوابند حرکت نمی کنند. ممکن است متوجه حرکات کودکتان به هنگام نشستن یا ایستادن در زمانی که دراز می کشید نباشید.

حرکات نوزادان وقتی رشد می کنند تغییر می کنند، و در سه ماهه سوم، بیشتر تکرار می شوند. در اواخر دوران بارداری، ممکن است چیزی از ۱۶ تا ۴۵ حرکت در ساعت احساس کنید ، یک کودک سالم به حرکتش تا زایمان ادامه خواهد داد .

 

آیا باید حرکت جنین را کنترل کنیم ؟

در گذشته، نمودارها برای کنترل حرکات کودکان در رحم به کار می رفتند. این روزها، اغلب پزشکان این نمودارها را توصیه نمی کنند چون می توانند غیرقابل اعتماد و نادرست باشند.در عوض سعی کنید الگوی حرکتی کودک را یاد بگیرید. برای هر نوزاد فرق دارد. اگر متوجه هر چیز غیر معمول شدید، هر چه زودتر دنبال کمک پزشکی باشید.

 

مهم :اگر جنین تکان نخورد چه کار باید کنیم ؟

اگر تا ۲۴ هفته هیچ حرکتی از نوزادتان نداشته باشید، به پزشک یا ماما مراجعه کنید ؛ اگر حرکات کودک کاهش یابد و یا متوقف شود ، ممکن است نشانه مشکلی باشد.

اگر نگران هستید پس از ۲۸ هفته حرکت جنین کم شده یا هر دلیل دیگر یک بررسی ساده انجام دهید. بر روی سمت چپ دراز بکشید ( شکم شما با بالش مورد حمایت قرار می گیرد ) و حدود دو ساعت روی هر حرکتی که از نوزادتان احساس می کنید تمرکز کنید. اگر در عرض دو ساعت ۱۰ یا بیشتر حرکات مجزا را احساس نکردید، با پزشک خود ارتباط برقرار کنید.

اگر نسبت به سلامت جنین شک دارید، با وجود اینکه ۱۰ یا چند حرکت بیشتر احساس می کنید، بهتر است معاینه پزشکی داشته باشید تا صبر کنید .

پزشک میزان ضربان قلب جنین را بررسی خواهند کرد. اگر لازم باشد آن ها را برای کنترل یا درمان به بیمارستان می فرستند.

اولین حرکت جنین، وقتی دلتان غنج می زند

منبع : نی نی بان

لطفا نظر خود را درباره اولین حرکت جنین، وقتی دلتان غنج می زند با ما در میان بگذارید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

موبایلتو شارژ کن