X

خرید ساعت

افسردگی پس از زایمان، این بار برای مردان

افسردگی پس از زایمان، این بار برای مردان

سایت تفریحی پورتال ۱ :: لطفا در ادامه افسردگی پس از زایمان، این بار برای مردان را ببینید.

طبق مطالعه جدید محققان، بروز افسردگی بعد از بدنیا آمدن فرزند به همان اندازه که در بانوان متداول است در مردان هم وجود دارد.

تحقیق جدید پژوهشگران دانشگاه ملی استرالیا نشان می دهد که سلامت روحی و روانی مردان در استانه به دنیا آمدن کودک در معرض خطر قرار می گیرد و تازه پدران هم مبتلا به اضطراب و نگرانی می شوند.

در این مطالعه، محققان ۴۳ مطالعه جداگانه دیگر را مورد بررسی قرار دادند و دریافتند اضطراب قبل و بعد از بدنیا آمدن کودک به اندازه افسردگی رایج و متداول است و تقریبا از هر ۱۰ مرد، بر یک نفر تاثیر می گذارد.

افسردگی پس از زایمان، این بار برای مردان

نتایج مطالعات گوناگون با یکدیگر متفاوت بوده و دلایل اضطراب و نگرانی در آستانه بدنیا آمدن نوزاد جدید به خوبی مشخص نیست. اما برخی مطالعات بیان می کنند که بالغ بر ۲۰ درصد والدین از اضطراب یا افسردگی رنج می برند.

علائم اضطراب می تواند شامل نگرانی و تشویش، کج خلقی و ترس از امنیت کودک
باشد. علائم فیزیکی آن شامل افزایش ضربان قلب، تعرق شدید، خواب نامناسب و
بی اشتهایی است.

دکتر «لیانا لیچ» در این باره می گوید: «داشتن فرزند جدید لحظه بسیار مهمی برای والدین است و طبیعی است دچار اضطراب شوند. اما اگر این اضطراب در درازمدت ادامه داشته باشد مشکل ساز شده و با بسیاری از فعالیت های روزانه تداخل پیدا می کند.»

نی‌نی‌بان جدیدترین و بهترین مطالب خود را در تلگرام و از طریق سه کانال «راهنمای بارداری»، «کودک‌یاری» و «سلامت جنسی» در اختیار شما قرار می‌دهد.

افسردگی پس از زایمان، این بار برای مردان

منبع : نی نی بان

لطفا نظر خود را درباره افسردگی پس از زایمان، این بار برای مردان با ما در میان بگذارید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *