اطلاعات ناقص کرونایی به مردم ندهیم/ لزوم آموزش زندگی در شرایط کروناییپورتال یک: مدیر خانه مطبوعات قم گفت: ارایه آمارهای رسمی کرونا باید شامل همه بیماران شود.

به گزارش پورتال یک به نقل از ایسنا،مرتضی داستانی با اشاره به شیوه اطلاع رسانی مرتبط به کرونا به مردم گفت: امروزه اخبار ویروس کرونا بسیار داغ و مورد توجه همگان است. به طوریکه در بخش عظیمی از مراجع سرگرمی به این موضوع پرداخته می شود.

وی افزود: همچنین شاهد سخنرانی‌های پی در پی سخنگوی دولت و وزیر بهداشت و انتشار آن‌ها توسط مراکز سرگرمی هستیم که به نوعی این اخبار به عنوان مهمترین اخبار کشور هم مبدل شده است.وی با اشاره به سیاست های مختلفی که دولت از ابتدای شیوع ویروس کووید_۱۹ تا امروز در پیش گرفته بیان کرد: علی رغم اینکه در آغاز شیوع این ویروس در کشور مردم آنطور که می بایست موضوع را جدی نگرفتند امروزه رسانه تاحد چشمگیری توانسته مردم را از خطرات جبران ناپذیر این ویروس آگاه کرده و نقش بسزایی در پیشگیری از ابتلا داشته باشد.

مدیر خانه مطبوعات قم در ادامه گفت: از آنجایی که میزان مرگ و میر در اثراین ویروس نسبت به ابتلا بسیار کمتر است، باید به مردم آمار افراد آلوده به کرونا نه فقط در بیمارستان ها بلکه در قرنطینه های خانگی را نیز بدهیم.داستانی با ذکر این مطالب که اطلاع ناقص به مردم ندهیم، اظهارکرد: بسیاری از افراد مبتلا به کرونا به بیمارستان مراجعه نکرده و درخانه با روشهای مختلف از جمله درمان سنتی سعی در بهبود خود کردند و یا با استفاده از داروهایی که در این زمینه تجویز می شود بهبود یافتند که باید آمار این افراد را گرفت وبه مردم منعکس کرد.

وی افزود: اینکه مردم بدانند درهرمکانی ممکن است در کنار فرد بیمار باشند می تواند تاثیر بیشتری در رعایت اصول بهداشتی و پیشگیری از ابتلا به ویروس را داشته باشد.مدیر خانه مطبوعات قم با یادآوری اینکه زمان پایان کرونا مشخص نیست گفت: کسانی باید باشند که سبک زندگی کرونایی آموخته و به دیگران هم آموزش دهند تا این موضوع باعث ایجاد خلل در زندگی روزمره به خصوص مسئله امرار معاش نشود.لینک منبع

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

موبایلتو شارژ کن