اضطراب جدایی از مادر، اولین نشانه هایش!

اضطراب جدایی از مادر، اولین نشانه هایش!

سایت تفریحی پورتال ۱ :: لطفا در ادامه اضطراب جدایی از مادر، اولین نشانه هایش! را ببینید.

و در هر جمعی که می رویم اولش شروع می کند به گریه کردن. اصلا از بغلم پایین نمی آید و حتی تو خونه هم باید دایما پیشش باشم و ازش جدا نشم.

سوال مخاطب نی‌نی‌بان: دختر ۱۱ماه ای با وزن ۱۰کیلوگرم دارم که در حال در آوردن دندان بالاست. چند روزی است که خیلی بداخلاق شده است و در هر جمعی که می رویم اولش شروع می کند به گریه کردن. اصلا از بغلم پایین نمی آید و حتی تو خونه هم باید دایما پیشش باشم و ازش جدا نشم. نمی دونم چرا اینجوری شده است. می شود من را راهنمایی کنید.

پاسخ از دکتر علی اصغر حلیمی متخصص اطفال:

این مشکل ناشی از اضطراب جدایی از مادر است و باید سعی کنید تا پایان این دوران که حدودا تا ۱۸ ماهگی طول می کشد مدارا کنید. همچنین در این دوران اگر ناامنی کودک احساس کند ممکن است این اضطراب در آن باقی بماند. کودک می ترسد مادر نباشد و شما نباید باعث شوید که این ترس در کودک باقی بماند. سعی کنید بیشتر کنارش باشید و وقتی گریه می کند آن را بغل کنید. همچنین اگر بعضی زمان ها مجبور شدید خانه را ترک کنید سعی نکنید با گول زدن و پرت کردن حواسش این کار را انجام دهید. همچنین همیشه سعی کنید در دسترس کودک باشید تا این دوران طی شود.

نی‌نی‌بان جدیدترین و بهترین مطالب خود را در تلگرام و از طریق سه کانال «راهنمای بارداری»، «کودک‌یاری» و «سلامت جنسی» در اختیار شما قرار می‌دهد. 

براي عضويت در خبرنامه ني ني بان و اطلاع از بهترين و پربيننده ترين مطالب، کافي است يک بار فرم عضويت ما را از اينجا پر کنيد.

اضطراب جدایی از مادر، اولین نشانه هایش!

منبع : نی نی بان

لطفا نظر خود را درباره اضطراب جدایی از مادر، اولین نشانه هایش! با ما در میان بگذارید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

موبایلتو شارژ کن