اسم کوچک نویسی درمجلس خبرگان رهبری نسبت به دوره گذشته پنج برابر افزایش یافت

اسم کوچک نویسی درمجلس خبرگان رهبری نسبت به دوره گذشته پنج برابر افزایش یافت

سایت تفریحی پورتال ۱ :: لطفا در ادامه اسم کوچک نویسی درمجلس خبرگان رهبری نسبت به دوره گذشته پنج برابر افزایش یافت را ببینید.

واضح آرشیو وب فارسی:ایرنا: اسم کوچک نویسی درمجلس خبرگان رهبری نسبت به دوره گذشته پنج برابر افزایش یافت بجنورد- ایرنا- دبیر ستاد انتخابات خراسان شمالی گفت: اسم کوچک نویسی در پنجمین دوره انتخابات مجلس خبرگان رهبری در سال جاری نسبت به دوره قبل پنج برابر رشد یافت.


به گزارش ایرنا به نقل از روز پنجشنبه اداره کل روابط عمومی استانداری خیرالله ترخانی اظهار کرد: از آغاز ثبت اسم کوچک داوطلبان خبرگان رهبری تا آخرین مهلت ثبت اسم کوچک، شمار داوطلبان پنجمین دوره مجلس خبرگان رهبری در این استان، به ۱۰ نفر رسید.وی افزود: در دوره گذشته مجلس خبرگان رهبری از خراسان شمالی تنها دو نفر نامزد این انتخابات شده بودند.وی اظهار کرد: جوان ترین داوطلب ثبت اسم کوچک شده برای خبرگان رهبری این دوره از انتخابات در استان ۳۴ سال و مسن ترین فرد ۸۹ سال گزارش شده است.ترخانی گفت: در سنین ۳۰ تا ۳۵ سال یک نفر، ۳۶ تا ۴۰ سال نیز یک نفر، ۴۱ تا ۴۵ سال سه نفر، ۴۶ تا ۵۰ سال یک نفر، ۵۱ تا ۵۵ سال یک نفر، ۶۱ تا ۶۵ سال دو نفر و ۷۵ سال به بالا نیز یک نفر ثبت اسم کوچک کرده اند.استان خراسان شمالی در مجلس خبرگان رهبری دارای یک نماینده است.همچنین در استان خراسان شمالی دارای چهار کرسی نمایندگی در مجلس شورای اسلامی است و شهرستان فاروج نیز مشترکا با شهرستان قوچان استان خراسان رضوی یک نماینده دارد. حدود ۹۰۰ شعبه در خراسان شمالی برای این دوره از انتخابات تشکیل خواهد شد و ۱۳ هزار نفر نیز عوامل اجرایی و انتظامی انتخابات را بر عهده خواهند داشت. در انتخابات مجلس خبرگان رهبری ۱۹ حوزه و در انتخابات مجلس شورای اسلامی ۱۷ حوزه در استان خراسان شمالی در نظر گرفته شده است. خراسان شمالی در انتخابات دوره های گذشته مشارکتی بیش از میانگین کشوری داشته است. حدود ۶۰ درصد از جمعیت ۹۰۰ هزار نفری خراسان شمالی واجد شرایط رای در انتخابات ۹۴ هستند.ک/۱۳۰۰۷/ ۶۰۴۲

۰۳/۱۰/۱۳۹۴

اسم کوچک نویسی درمجلس خبرگان رهبری نسبت به دوره گذشته پنج برابر افزایش یافت

منبع : سایت واضح

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

موبایلتو شارژ کن