احساس گناه در کودکان

احساس گناه در کودکان

سایت تفریحی پورتال ۱ :: لطفا در ادامه احساس گناه در کودکان را ببینید.

پسرم شب ها می گه چند روز دیگه مهد تموم می شه، نمی شه نرم مهد بدون تو دلم می گیره، نگرانم ازت دور میشم، زود بیا دنبالم و …

پرسش: پسر پنج و نیم ساله دارم. از دو و نیم ماه که بود می رفتم سرکار. می ذاشتمش پیش مادر شوهرم از ۴ سالگی می زارم، مهد هنوزم اضطراب داره شب ها می گه چند روز دیگه مهد تموم می شه، نمی شه نرم مهد بدون تو دلم می گیره، نگرانم ازت دور میشم، زود بیا دنبالم و … خجالتی هم هست و اعتماد بنفس پایینی داره. یک کار اشتباه می کنه می گه از خودم ناراحتم. هر سوالی که از من می پرسه می گه از خانم مربیم بپرسم. اگر بگم نه، ناراحت می شه میگه نمی تونم از خانم مربی نپرسم. بعد میگم بپرس. خیلی نگرانم باید چیکار کنم؟

پاسخ: بررسی نوع رفتار خود شما با فرزندتان بسیار مهم است. آیا رفتاری دارید که دائما احساس گناه را در وی تقویت می کنید؟ مثل زیاد وی را دعوا می کنید به خاطر هر اشتباهی او را شماتت می کنید؟ طوری او را تربیت کرده اید که دایما خود را بسته به تایید شما بداند؟ به نوع رفتارتان با کودک توجه کرده و آن را تغییر دهید.

ضمنا مهد کودک را برای وی تبدیل به یک اجبار نکنید. یعنی فرزندتان به صورت تفریحی به مهد برود و اجبار زیادی در آن وجود نداشته باشد. ضمنا به رابطه عاطفی خود با فرزندتان بسیار اهمیت دهید. زیاد برای فرزندتان زمان بگذارید. با او زیاد بازی کنید، زیاد صحبت کنید و یا با هم به تفریح بروید. ضمنا توصیه جدی هم دارم که فرزندتان را نزد یک روان شناس کودک و نوجوان ببرید.

برای عضویت در خبرنامه نی نی بان و اطلاع از بهترین و پربیننده ترین مطالب، کافی است یک بار فرم عضویت ما را از اینجا پر کنید.‬

احساس گناه در کودکان

منبع : نی نی بان

لطفا نظر خود را درباره احساس گناه در کودکان با ما در میان بگذارید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

موبایلتو شارژ کن