X

خرید ساعت

آشنایی با ماهی پرت یا طوطی ماهی

آشنایی با ماهی پرت یا طوطی ماهی

سایت تفریحی پورتال ۱ :: لطفا در ادامه آشنایی با ماهی پرت یا طوطی ماهی را ببینید.

Asemooni.com

toti-mahi

پرت یا طوطی ماهی نخستین بار در اواخر دهه ۸۰ در تایوان ایجاد گردید. برپایه برخی گزارشها زمان دقیق پیدایش پرت فیش سال ۱۹۸۶ است. به درستی مشخص نیست که نخستین پرت فیش از جفت شدن کدام دو ماهی به وجود آمده است . امروزه نیز کسانی که به شغل پر منفعت تکثیر ماهیان مشغولند حاضر نمی شوند که اسرار تروان خود را به همگان بگویند اما به نظر می آید که پرت فیش را از هیبرید ماهی سیکلید میداس نر با اسم علمیAmphilophus citrinellus و سیکلید سر قرمز ماده با اسم علمی Vieja synspila تولید می شود.یک روایت رایج دیگر این است که از هیبرید سیکلید رد دویل ( شیطان سرخ ) با اسم علمی Amphilophus labiatus ویکی از گونه های ماهی سورم مانند سورم سبز یا سیکلید راه راه با اسم علمیHeros severus و یا سورم طلایی با اسم علمی Archocentrus spilurus حکایت می کند.از آنجا که پرت فیش ماهی کمابیش خجالتی است و بین ماهیان گفته شده تنها سورم ها چنین رفتاری را از خود بروز می دهند ، می توان گمان نمود که یکی از والدین پرت فیش ها باید از گونه های سورم باشد.

toti mahi

  آکواریوم مناسب ماهی پرت (طوطی ماهی)
بیشتر پیشنهاد می شود که دست کم یک آبزی دان ۴۰ تا ۴۵ گالنی برای هر ۲ تا ۳ جفت پرت فیش تدارک دیده شود . ( نکته : برای بیشتر ماهیان گوشتخوار زینتی دنیا بیشتر ۱۰ گالن به ازاء هر عدد ماهی پیشنهاد می شود که البته این عدد تجربی است . )، بیشتر آبزی دانی با ph 5/6 تا ۸ و با سختی ۲ تا ۲۵ dGH و دمای ۲۸ تا ۲۱ درجه سانتی گراد را برای پرت فیش ها مناسب می دانند.گفتنی است که دما های پایین تر باعث می شود که ماهی رنگ پریده و گوشه گیر به نظر بیاید. از آنجا که پرت فیشها دوست دارند بستر آبزی دان را زیر و رو کنند و افراد بزرگ آنها ماهیان پر خوری هستند استفاده از فیلتر های قوی و گوناگون در آکواریوم آنها نیاز است.

toti-mahii

 

از نقطه نظر نور پردازی ، میزان نور زیاد باعث می شود که ماهی ها رنگ پریده شوند . مخصوصا چون در آبزی دان پرت فیش ها از گیاهان زنده استفاده نمی شود ، نور زیادی نیاز ندارند . بیشتر لامپی با ۵/۰ تا یک وات برای هر گالن آب مناسب است ( به طور تقریبی مثلا می شود یک لامپ ۲۰ یا ۱۰ واتی برای مخزن ۶۰ لیتری) . همچنین بهتر است لامپهایی با طیف قرمز استفاده شوند تا لامپهای با طیف آبی زیرا در بهتر ظاهر شدن رنگ ماهی کارایی دارند.از دیدگاه آرایه گری ، پرت فیش ها یک آبزی دان حاوی تکه سنگ و غار برای پنهان شدن را می پسندند و همچنین ماسه هایی که گهگاه با جابجا کردن آنها حس کنجکاوی خود را به رخ دیگر ماهیان بکشند. استفاده از تکه چوبهای غوطه ور در آب نیز بر زیبایی مخزن شما خواهد افزود.Parrotfish

آشنایی با ماهی پرت یا طوطی ماهی

لطفا نظر خود را درباره آشنایی با ماهی پرت یا طوطی ماهی با ما در میان بگذارید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *